B- kategooria

B-kategooria on auto, mille registrimass ei ületa 3500 kg ja millel peale juhikoha ei ole rohkem kui kaheksa istekohta. Sama auto koos kerghaagisega.

B-kategooria puhul on kohustuslik läbida 25 teooriatundi, 28 sõidutundi (üks sõidutund 45 minutit), esmaabikoolitus, pimeda aja koolitus ja libedasõidu koolitus. B-kategooria kursus kestab minimaalselt 1,5 kuud, mille jooksul toimub kaks korda nädalas kahetunnine õppus. See sisaldab endas teoorialoengut, liiklusohutust, liikluspsühholoogiat, liiklusviisakust, autoehitust, liiklusülesannete lahendamist ja moodulitööde tegemist. Eksamiküpseks saamiseni võib vaja minna ka rohkem sõidutunde. Õpe lõpeb kooli teooriatesti ja kontrollsõiduga.

Alates 01. septembrist 2001.a. peab enne Transpordiameti eksameid olema läbitud esmaabikoolitus. 16-tunnilist esmaabikoolitust saab läbida Selge Autokoolis.

B-kategooria kursustele saab tulla juba 17,5 aastaselt ning kolm kuud enne 18- aastaseks saamist saate sooritada juba Transpordiametis eksamid. Load saate kätte 18-aastaselt.

Piiratud juhtimisõigusega B-kategooria kursustele saab tulla 15,5 aastaselt. Piiratud juhtimisõigusega juhi kõrval peab olema isik, kellel on olnud juhtimisõigus vähemalt 2 aastat. Piiratud juhtimisõigus annab õiguse juhtida mootorsõidukit üksnes Eestis.

Kooli teooriatesti saab teha õppeklassis Aleksandri 6, E – R 9:00-17:00 (lõuna 13.30-14.00).