Küsimuse esitas: Katarina Küsimus esitati: 08.26.2023
Tere! Selline küsimus, et alustasin autokoolis aastal 2020 ja sain kõik sõidutunnid nii pimeda kui ka libeda omad tehtud aastaks 2021. Seejärel jäi mul autokool pooleli kuid soovin selle see aasta veel ära teha. Kuna vahepeal on sõidutundide kohustuslik arv minu arusaama järgi suurenenud siis kas mul on vaja neid nüüd juurde võtta kohustuslike sõidutundide arvu suureneemise pärast?

Lp. Katarina ,

Kokku peab Teil olema läbitud seoses seaduse muudatusega 28 sõidutundi + pimeda aja - + libedasõidu koolitus.
Küsimuse esitas: Vikki Küsimus esitati: 08.26.2023
Tere. Mul on läbitud kõik tunnid autokoolis, tahan täpsustada, pärast autokooli lõpetamist ma pean sooritama manteeametis teoreetilist eksamit ka ühe aasta jooksul, aga kui mul see ei õnnestu, siis jälle tuleb läbida autokooli?

Lp. Vikki ,

Kui autokool on lõpetatud, siis ei pea enam autokooli minema ;)
Küsimuse esitas: Jaanus Küsimus esitati: 08.23.2023
BE kategooria juhilubade kursus maksab 240euri, siis kas sinna lisandub mingi riigilõiv?

Lp. Jaanus ,

Lisandub riigilõiv 72.- + Transpordiameti sõidueksam jaoks autorongi rent 80.-
Küsimuse esitas: liisa Küsimus esitati: 08.14.2023
Tere. Kui minna 6kuud enne 18 aastaseks saamist autokooli ja läbin kooli 3-me kuuga kas saan teha ark eksami koheselt või peab ootama täisealiseks saamist?

Lp. liisa ,

Teooriaeksami saab teha 6 kuud ja sõidueksami saab teha 3 kuud enne 18 a. saamist. Kui olete 18 a täis, siis saate juhiload kätte ;)
Küsimuse esitas: Gerda Küsimus esitati: 07.08.2023
Tere! Kui käisin aastal 2013 teises linnas autokoolis ja kõik eksamid jäid tegemata, kuid tegin ära kõik sõidutunnid, libedasõidu, esmaabi koolituse ja pimedasõidu, kas siis saab jätkata, kust pooleli jäi või tuleb alustada nullist? Lugupidamisega

Lp. Gerda ,

Te saate jätkata autokooliga sealt kus kool pooleli jäi.
Küsimuse esitas: Angela Küsimus esitati: 06.27.2023
kas ma saan lisa sõidutunde teisest autokoolis võtta ja kas mul peab mingi paber või tõend olema, et ikka käin üldse autokoolis?

Lp. Angela ,

Teil peab olema õpingukaart või selle koopia, siis saate õppesõite teha. Arvestama peab, et neid sõite õpingukaardile ei märgita.
Küsimuse esitas: Andres Kivi Küsimus esitati: 06.21.2023
Tervist käisin kunagi teie autokooli kursustel aga mul jäi see poolikuks sooviksin teada kas ma pean õppinguid otsast peale alustama või saan jätkata sealt kus pooleli jäi ja vajalike lisatunde võtta olemas on kehtiv tervisetõend. Lugupidamisega Andres Kivi

Lp. Andres Kivi ,

Saate jätkata katkenud kohast. Võtke ühendust kooli telefonil, vaatame asjad üle ja jätkate õpinguid.
Küsimuse esitas: kristina Küsimus esitati: 06.11.2023
Tere!alustasin autokooli 3a tagasi nüüd aasta pole jõudnud tegeleda.sammuti mul läbitud kõik sõidutunnid,libedarada,pimedasõit.ja tehtud sai ka teooria eksam, kaua koolis tehtud teooria eksam kehtib ?tegemata on sõidueksam kuna mul veel parkimisega probleeme ,ja käigud lähevad vahel sassi.

Lp. kristina ,

Kuna sooritatud teooriaeksami andmed kantakse nüüd Transpordiametisse, siis teooriaeksamit koolis uuesti tegema ei pea, küll aga tasuks kindlasti hoolega asjad üle korrata enne riiklikule eksamile minekut.
Küsimuse esitas: Ergo Küsimus esitati: 05.23.2023
Tere! Oman A2 kategooriat 1,5 aastat ning olen 24-aastane. Kas on võimalik taodelda A-kategooriat varem või pean ootama kuni A2 staaž saab 2 aastat täis?Tänud.

Lp. Ergo ,

A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust saab taotleda isik, kellel on juhiluba (NB! Mitte esmane juhiluba) mis tahes kategooria auto juhtimiseks. A-kategooria juhtimisõiguse taotlemisel tuleb isikul sooritada Transpordiametis edukalt linnasõit.
Küsimuse esitas: Ken Küsimus esitati: 05.12.2023
Tere! Küsimus selline, et jäi kuskil 2017 autokool pooleli. Olemas õppekaart kõigi sooritatud koolituste kohta ja kõik kohustuslikud tunnid samuti läbitud. Kas ma saan jätkata või peab alustama algusest? Tänud!

Lp. Ken ,

Te saate autokooliga jätkata sealt, kus kool pooleli jäi. Uuesti alustama ei pea ;)
Küsimuse esitas: Cristina Küsimus esitati: 05.11.2023
Tere. Tegin 2009a esmased juhiload. Kolisin valismaale 2010Ja Ei lainud oigeks ajaks tagasi eestisse Et talve soitu teha 2a. hiljem. Kas on mingi voimalus Et load ikka tagasi saada kui labisin argi. Aitah

Lp. Cristina ,

Nüüd tuleb Teil sooritada Transpordiametis mõlemad eksamid, 2 aastat vahtralehte ja selle aja sees tuleb läbida lõppastme koolitus.
Küsimuse esitas: Andre Küsimus esitati: 04.24.2023
Tere! Mul on selline kõsimus , et 2014 läksin ma autokooli ja maksin kõik ära aga olude sunnil jäi mul kool pooleli .Aga nüüd on autokool pankrotis ja mul jäi tegemata seal ainult koolieksamid .Ja kas ma nüüd siis pean uuesti autokooli minema ja uuesti maksma või saan kuidagi jätkata kus pooleli jäin . Aitäh

Lp. Andre ,

Kui Teil ei ole eelmise autokooli väljastatud tõendit läbitud teooria ja õppesõitude kohta, siis kahjuks peate uues autokoolis nullist pihta hakkama.
Küsimuse esitas: andre Küsimus esitati: 04.24.2023
tere mul selline küsimus et mul jäi aastal 2014 autokool pooleli olude sunnil aga nüüd enam seda autokooli pole enam kuna see läks pankrotti ja mul oli kõik makstud .ja kas nüüd pean ma uuesti mõnda teise autokooli minema ja uuesti maksma . Aitäh

Lp. andre ,

Kui eelmist autokooli enam ei eksisteeri, siis ei saa ka raha tagasi. :(
Küsimuse esitas: Gerli Niidas Küsimus esitati: 04.20.2023
Tere mul selline küsimus et kui ma tegin teooria küsimused ära kaua need kestavad?

Lp. Gerli Niidas ,

Palun helistage Selge Autokooli.
Küsimuse esitas: Sten Küsimus esitati: 04.15.2023
Tere! Alustasin autokoolis 2018 lõpus ning sõidutundidega 2019 alguses (mis jäi pooleli) Kas minule kehtib varasem 21 sõidutunni reegel või uus 28 sõidutunni reegel?

Lp. Sten ,

Kuna Te alustasite autokooliga 2018 aastal, siis Teile kehtib 28 sõidutunni reegel.

Teie nimi:

Teie e-mail:

Küsimus: