Küsimuse esitas: Sion Küsimus esitati: 06.09.2021
Tere! Autokooli alustasin 2012 aastal kooli teooriaeksam ja kohustuslikud sõidutunnid said tehtud aga edasi jäi poolikuks. Kas saab nüüd alustada sealt kus pooleli jäi ? Teha uuesti teooria, sõidutunde ja lõpuks sõidueksam koolis. Kas võib minna ükskõik millisesse autokooli ? On olemas õpingukaart (koopia).

Lp. Sion ,

Õpingutega saate jätkata omale sobivas autokoolis sealt kus pooleli jäite. Vanast koolist peate võtma kaasa tõendi, kus on kirjas läbitud teooria ja õppesõidud, lisaks õpingukaardi koopia.
Küsimuse esitas: Adeli Küsimus esitati: 05.25.2021
Tere! Kui ühe korra autokooli sõidueksamist läbi kukkuda, kas siis peab enne uut sõidueksamit võtma ka lisa sõidutunde või on võimalik kohe teha uus sõidutest?

Lp. Adeli ,

Kooli kontrollsõidu esmasel mittesooritamisel tuleb läbida enne järgmist kontrollsõitu vähemalt 2 sõidutundi.
Küsimuse esitas: tere Küsimus esitati: 05.02.2021
kui mul autokool läbitud siis kas on ette antud aeg kuna olen sunnitud arkis eksamid teostama

Lp. tere ,

Eksameid saate minna sooritama omale sobival ajal, ajalist piirangut ei ole.
Küsimuse esitas: Helen Küsimus esitati: 04.29.2021
Tere! Kas Ark-i eksamid saab teha ka varem kui vanuse poolest juhtima saab hakata. Nt C-kategoooria jaoks on vaja lubade saamiseks olla 21, kas saan teha Ark-i eksamid ka enne seda kui saan 21.

Lp. Helen ,

Teooriaeksami saab teha 6 kuud ja sõidu 3 kuud enne 18 a. saamist.
Küsimuse esitas: Marek Küsimus esitati: 04.09.2021
Tere. Kas eesti autokooli lõputunnistusega on võimalik sooritada riiklikud eksamid teises euroopaliidu liikmesriigis, näiteks soomes, või peab seal ka autokooli uuesti tegema. Ark-i eksameid kahjuks eestis teha ei saa kehtiva liikluskaristuse pärast.

Lp. Marek ,

Eksamid saate teha vaid Eestis. Mujal peate alustama taas õpingutega.
Küsimuse esitas: Pamela Küsimus esitati: 04.05.2021
Tere, Kui mul on autokool jàànud pooleli ûldse teises linnas ja teises autokoolis kas siis siiski on vôimalik andmed ja tehtud asjad tuua ûle teie autokooli? Ning siis jàtkata ja lôpetada hoopis teie autokool.

Lp. Pamela ,

Ikka on võimalik tuua eelmise kooli paberid Selge Autokooli üle.
Küsimuse esitas: Silver Küsimus esitati: 03.29.2021
Kas sooritades A2 sõidueksam 3 kuud enne 18 saamist tohib sõita iseseisavalt juba või peab ootama kuniks saad 18 ,kas läheb kirja siis lubadeta sõiduna?

Lp. Silver ,

Enne kui ei ole vastava kategooria juhilube, ei tohi ka sõita.
Küsimuse esitas: Marko Küsimus esitati: 02.17.2021
Tere, kui mul on teises autokoolis tehtud kooli teooria eksam ja kohustuslikud s6idud, kas on v6imalik s6idueksam teha n2iteks Selge autokoolis, et Arki p22seda?

Lp. Marko ,

Enne Selge Autokooli sõidueksamit tuleb õpilasel läbida meie sõiduõpetajaga vähemalt 2 sõidutundi. Seejärel saate minna sõidueksamile.
Küsimuse esitas: Riina Küsimus esitati: 01.25.2021
Tere! Minul jäi autokool pooleli 2018 aastal. Sain sõidutunnid läbitud ja loa minna eksamit sooritama, kahjuks sel hetkel loobusin. Kas hetkel on mul võimalik uuesti harjutada sõitu juhendajaga? Veel sooviks teada, et kas mul oleks võimalik võtta lisatunde automaatkäigukastiga autoga ja teha eksam sellega, kui läbisin sõidutunnid manuaaliga? Mis päevadel ja kellaaegadel on võimalik võtta sõidutunde juurde? Kas ka õhtusel ajal ja nädalavahetusel? Ette tänades, Riina

Lp. Riina ,

Juhendajaga saate sõita, kui juhendajal on olemas kehtiv tunnistus. Lisasõidutunde saate võtta automaatkäigukastiga autoga. Õpetaja Hillar Loorits, tel. 5220586. Temaga saate õppesõidud kokku leppida.
Küsimuse esitas: Linda Küsimus esitati: 12.03.2020
Tere! Kas on võimalik lõppastmekoolituse ökosõitu enda autoga ka teha, isegi, kui on automaatkastiga auto, aga olen teinud manuaali load?

Lp. Linda ,

Kui soovite teha lõppastme koolitust automaatkäigukastiga autoga, siis valige siit: https://selge.ee/registreeri/ lõppastme koolitus automaatkäigukastiga.
Küsimuse esitas: Veiko Küsimus esitati: 11.18.2020
Tere! Lõpetasin autokooli 2010 aastal ja peale seda käisin isegi ARKi teooria eksamil mille kukkusin läbi. Teatud põhjustel pole ma saanud sellega vahepeal tegeleda ning nüüd on mul võimalus sellega edasi tegeleda. Küsimus, kas võin otse uuesti ARKi aja kinni panna ning eksamile minna? Kui jah, siis veel selline küsimus lisaks, et paberkandjal ma kooli lõpetamisest tunnistust ei leidnud, kas seda nad saavad ise vaadata arvutis, et ma olen lõpetanud? Aitäh.

Lp. Veiko ,

Te võite uuesti minna Maanteeametisse eksamit sooritama. Teie tunnistuse andmed on neil olemas.
Küsimuse esitas: Kaupo Küsimus esitati: 11.17.2020
Tere, kas B-kategooria juhiluba tegemisel saab maksta ka osadekaupa?

Lp. Kaupo ,

Selge Autokoolis on võimalik tasuda osade kaupa. Esimene sissemakse on 160 €, mis sisaldab kogu teooriaosa + 4 sõidutundi ettemaksu.
Küsimuse esitas: Karmen Küsimus esitati: 11.14.2020
Tere. Kui mul on õpingukaart kaduma läinud (kuhu sõidutunnid kanti) (kõik norm tunnid sõidetud) kas on võimalik see õpetajalt uus saada? Vaja koolis veel koolieksam teha ja lisasõite võtta enne arki

Lp. Karmen ,

Kui õpingukaart on kaduma läinud, siis saame väljastada duplikaadi, hind 15 €.
Küsimuse esitas: Elise Küsimus esitati: 11.11.2020
Tere, millal tohib tulla teooria eksamit tegem? Kas pean panema kuskil endale aja või võib iga kell kui kontor avatud?

Lp. Elise ,

Teooriatesti saab tulla tegema omale sobival ajal, mil kool on avatud. Aega kinni panema ei pea.
Küsimuse esitas: Tuuli Küsimus esitati: 11.04.2020
Tere. Selline küsimus et atokoolist on möödas aasta või natuke peale. Kas mul on võimalus leping uuesti avada. Ei ole küll tegu selle autokooliga aga äkki oskate vastust anda. Aitäh.

Lp. Tuuli ,

Autokooliga on alati võimalik jätkata sealt, kus kool pooleli jäi.

Teie nimi:

Teie e-mail:

Küsimus: