Küsimuse esitas: Artur Küsimus esitati: 09.14.2021
Tere Küsimus selles et aastal 2011 sain auutokoolis kätte kooli tunnistuse Siis juhtus mul rikkumine lubadetta sõidu eest kas ma pean kooli kõik uuesti tegema Ja kas autokooli tunnistus ei kehti enam

Lp. Artur ,

Autokooli tunnistus ei kaota oma kehtivust, seega saate uuesti Transpordiametisse eksamitele minna.
Küsimuse esitas: Eva Somm Küsimus esitati: 08.27.2021
Tere. Autokool on Mais läbitud ja tunnistus käes, kuid kannan karistust veel 4 kuud, mis takistab mul Maanteeametis esmase juhiloa taotlemist. Kas pean tegema uuesti autokooli eksameid, et peale karistuse aegumist Maanteametisse eksameid tegema minna?

Lp. Eva Somm ,

Autokooli tunnistus ei kaota oma kehtivust.
Küsimuse esitas: Kristel Küsimus esitati: 08.13.2021
Kui mul on autokool läbitud, aga peale sõidueksamit võeti ära õpingukaart ja ARKI pole veel läinud, kas võin siiski maanteel liikumist juhendajaga jätkata või pean ootama kuni autokool väljastab mulle lõputunnistuse?

Lp. Kristel ,

Õppesõitu tuleb nüüd kaasa võtta autokooli tunnistus.
Küsimuse esitas: Laura Küsimus esitati: 08.11.2021
Tere! Tahaksin teha b kategooria automaatkäigukastiga lube. Tartus on selliseid autokoole vähe, mis sellist võimalust pakuvad. Olen uurinud ka zebra autokooli, kuid sealne sõiduõpetaja alustab sõidutunniga kõige hiljem 14.30. Kuna käin ka tööl, siis uuringi: kas Teie autokoolis on võimalik ka sõidutunde teha hilisemal kellaajal? Kui jah, siis mis kellast mis kellani automaatkäigukastiga sõite tavaliselt saaks teha? Kõike head soovides Laura

Lp. Laura ,

Õpetaja Toomas sõidab 10.00-18.00
Küsimuse esitas: Merle Küsimus esitati: 07.30.2021
Tere! Kui pikad on järjekorrad lõppastme koolitusele?

Lp. Merle ,

Järjekord on umbes 1 nädal.
Küsimuse esitas: Karl Küsimus esitati: 07.03.2021
Kui vana peab olema, et teha A1 kategooria load.

Lp. Karl ,

A1- kategooria Mootorratta töömaht ei ületa 125cm3 ja võimsus ei ületa 11kW. A1-kategooria mootorratta juhilube võib tulla tegema 15,5 aastaselt. Läbida tuleb 28 tundi teooriat ja 12 sõidutundi, samuti tuleb läbida esmaabikursus. Õpe lõpeb teooria- ja sõidueksamiga. Kursus kestab minimaalselt 1,5 kuud.
Küsimuse esitas: Hanna Küsimus esitati: 06.24.2021
Tere! Kas teooriaeksamit saab tulla sooritama lahtiolekuaegadel või peab enne helistama, aja kokku leppima?

Lp. Hanna ,

Testi saab tegema tulla, mil autokool on avatud, aega kokku leppima ei pea.
Küsimuse esitas: Kelly Küsimus esitati: 06.21.2021
Tere! Soovin uurida sellise asja kohta - nimelt alustasin autokooliga 2019 aasta suvel, siis kui õppekava ei olnud veel muutunud. Tegemata on mul ka koolieksamid. Nüüd olen otsustanud, et soovin teha load automaadile. Soovin ilmselt tuua üle oma paberid, kuid mis see mulle maksma läheks? Ning kui palju maksab manuaalilt automaadile üle minek? Või kas pean täiesti algusest alustama nii autokooliga kui ka maksmisega?

Lp. Kelly ,

Selge Autokooli tulemine ei maksa midagi. Saate automaadiga jätkata sealt, kus eelmine kool pooleli jäi. Tasuma peab vaid õppesõitude eest. 1 sõidutund 45 min. maksab 25.-
Küsimuse esitas: tere Küsimus esitati: 06.21.2021
Tere. Mul autool läbitud ja load ammu käes aga pole peale lubade kättesaamist autoga sõitnud. Kas on niisama võimalik võtta mingi lisatund, et "meelde tuletada" ?

Lp. tere ,

Ikka on võimalik võtta lisasõidutunde. 1 sõidutund 45 min. maksab 25.-
Küsimuse esitas: Richard Küsimus esitati: 06.16.2021
Tere! Kas on võimalik tulla lõppastme koolitust tegema, kui ma olen väärteo teinud kiiruse ületamisega seoses? Või kas ma pean ootama aasta aega kuni väärtegu aegub?

Lp. Richard ,

Lõppastme koolituse saate juba nüüd läbida.
Küsimuse esitas: Sion Küsimus esitati: 06.16.2021
Jätk eelmisele küsimusele. Oma autokoolist sain sellise vastuse : Möödunud aastade jooksul Liiklusseadus oli kõvasti muutunud ning Te peate alustama kõik otsast peale (teooria ja sõit) ning see on tasuline. Seaduse järgi autokool hoiab Teie andmed arhiivis viis aastat alates õpingute alustamisest. Sega kõik andmed on praeguseks kustutatud. Te alustasite õpinguid 2012a ükski autokool ei luba jätkata, vaid nõuab uuesti alustamist. Kas kehtivus on siis kooliti erinev ? Veel uurin , et kaua ma võin sõita juhendajaga , ega õpingukaart ei aegu ? Või siis praegu enam ei tohiks ?

Lp. Sion ,

Kui autokool ei tõenda Teie läbitud teooriast ja õppesõite, siis kahjuks peate nullist alustama taas. Kas tohite hetkel juhendajaga sõita, peate küsima Transpordiametist.
Küsimuse esitas: Sion Küsimus esitati: 06.09.2021
Tere! Autokooli alustasin 2012 aastal kooli teooriaeksam ja kohustuslikud sõidutunnid said tehtud aga edasi jäi poolikuks. Kas saab nüüd alustada sealt kus pooleli jäi ? Teha uuesti teooria, sõidutunde ja lõpuks sõidueksam koolis. Kas võib minna ükskõik millisesse autokooli ? On olemas õpingukaart (koopia).

Lp. Sion ,

Õpingutega saate jätkata omale sobivas autokoolis sealt kus pooleli jäite. Vanast koolist peate võtma kaasa tõendi, kus on kirjas läbitud teooria ja õppesõidud, lisaks õpingukaardi koopia.
Küsimuse esitas: Adeli Küsimus esitati: 05.25.2021
Tere! Kui ühe korra autokooli sõidueksamist läbi kukkuda, kas siis peab enne uut sõidueksamit võtma ka lisa sõidutunde või on võimalik kohe teha uus sõidutest?

Lp. Adeli ,

Kooli kontrollsõidu esmasel mittesooritamisel tuleb läbida enne järgmist kontrollsõitu vähemalt 2 sõidutundi.
Küsimuse esitas: tere Küsimus esitati: 05.02.2021
kui mul autokool läbitud siis kas on ette antud aeg kuna olen sunnitud arkis eksamid teostama

Lp. tere ,

Eksameid saate minna sooritama omale sobival ajal, ajalist piirangut ei ole.
Küsimuse esitas: Helen Küsimus esitati: 04.29.2021
Tere! Kas Ark-i eksamid saab teha ka varem kui vanuse poolest juhtima saab hakata. Nt C-kategoooria jaoks on vaja lubade saamiseks olla 21, kas saan teha Ark-i eksamid ka enne seda kui saan 21.

Lp. Helen ,

Teooriaeksami saab teha 6 kuud ja sõidu 3 kuud enne 18 a. saamist.

Teie nimi:

Teie e-mail:

Küsimus: